Starostlivosť o práčku a sušičku

Dostatočná starostlivosť o práčku a sušičku je dôležitá aj preto, aby prostriedky na pranie, vrátane parfémov na pranie, plnili 100% svoju funkciu. Ak jeden zo spotrebičov nie je dostatočne udržiavaný, alebo je zanesený z používania predošlých pracích prostriedkov, je účinnosť pôsobenia parfémov či aviváži znížená. Preto odporúčame, aby ste sa o vašu práčku a sušičku dostatočne starali a venovali im pozornosť. 

Dôležitým prvým krokom je správny výber práčky a sušičky. Po zabezpečení domácnosti týmito elektrospotrebičmi je dôležité ich vhodné používanie a udržiavanie, čím sa zaisťuje ich správna a dlhá doba fungovania. Práčka predstavuje nevyhnutné vybavenie každej domácnosti. Nech už používate akýkoľvek typ práčky, nezabúdajte na primeranú starostlivosť, ktorá udržiava práčku v dobrom stave. Sušička zjednodušuje chod domácnosti, keďže jej využitím sa stráca povinnosť vešania mokrej bielizne.

  

Dodržiavanie stanovených pokynov

Práčka a sušička
Investujte do kvalitných produktov, ktorými sú naše parfémy na pranie. Aby Vaše elektrospotrebiče boli v ,,plnom zdraví,, po dlhú dobu je dôležité dbať aj na výber pracích prostriedkov a nezanášať ich nekvalitnými produktami. Oleje do prania sa používajú v minimálnom množštve a preto je práčka menej vyťažená než pri používaní objemných aviváži.

Ďalším bonusom používania našich produktov sú dlhotrváce a intenzívne vône. Vaša bielizen a domácnosť bude unikátne a po dlhú dobu prevoňaná. Perte a sušte bielizeň na požadovanej teplote podľa typu bielizne, čomu prispôsobte zvolený program. Dodržiavanie stanovených pokynov a používanie vysokokvalitných produktov vedie ku kvalitnému fungovaniu elektrospotrebičov a predchádzaniu možných problémov.

 

Pár tipov ako sa starať o práčku

  • odkontrolujte a vyprázdnite vrecká od predmetov, ktoré do prania nepatria
  • dbajte na pravidelné čistenie jej vnútra
  • pravidelne prečisťujte nádobku na aviváž
  • dávkovač na prášok na pranie preplachujte vodou
  • po ukončení prania nechajte práčku otvorenú, čím zaistíte odparenie zvyšnej vody a vysušenie jej vnútra
  • odporúča sa raz za štvrťrok pustiť práčku na 90 °C, čím sa zbavíte nežiadúcich baktérii ako aj iných nečistôt
  • nezabúdajte na dodržiavanie stanovenej hmotnosti bielizne a práčku nepreťažujte
 

Udržiavanie čistých filtrov sušičky

Ak vaša sušička nie je vybavená funkciou automatického čistenia filtrov, dbajte na pravidelné zbavovanie zachytených textilných vláken. Filter vyberiete, prepláchnete a necháte vysušiť. Vnútro sušičky utriete a následne vložíte filter. Myslite aj na nádrž kondenzátora, z ktorého je pri používaní niektorých typov sušičky, potrebné vylievať vodu. Aj v prípade používania tohto elektrospotrebiča sa vyhnite jeho preťažovaniu a sušičku po použití nechajte otvorenú.

 

Ako sa starať o sučičku


Prevoňajte váš šatník

Dostatočná údržba, vhodný prášok na pranie a naše parfémy na pranie predstavujú záruku voňavej bielizne. O to predsa ide, aby výsledkom prania bolo voňavé oblečenie, ktoré si s radosťou obliekame. Výbornú náhradu aviváže na pranie predstavujú oleje do prania.

Je to inovatívna a najvoňavejšia náhrada aviváže. Vaša bielizeň bude voňať aj po uložení do šatníka. Kvalitný parfém na pranie si môžete vybrať z našej širokej ponuky, ktorá obsahuje aj exkluzívne limitované edície. Dlhodo a intenzívne voňavá bielizeň vás uistí o správnosti použitia.

Starostlivosť a práčku a sušičku je kľúčová pre ich dlhú životnosť a efektívnu prevádzku. V prípade zanedbanej starostlivosti a nepravidelnom čistení sa zníži výkon spotrebičov a upchaté filtre vedú k zvýšenej spotrebe energie. Po praní nechajte dvierka a nádržku otvorené aby sa primerane prevzdušnili. Okrem toho je dôležité pravidelne čistiť tesnenia a gumené diely, aby sa predišlo vzniku zápachov a plesní. Je dôležité dávať pozor na oblečenie, ktoré obsahuje kovové či plastové časti ako je kostica na podprsenke. Jednoduchým opatrením pred zapadnutím týchto kusov oblečenia do útrob pračky je textilné vrecko. Základom ochrany a starostlivosti o práčku sú aj vhodné pracie prípravky, nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky alebo rozpúšťadla, mohli by poškodiť spotrebič.