Blog

Ako si mozog zvyká na vône

Vône sú jedným z najdôležitejších aspektov našich každodenných životov. Ovplyvňujú nás a naše emócie, spomienky a dokonca aj naše správanie. Zaujímavosťou je, že náš mozog má schopnosť sa prispôsobiť vôňam, s ktorými prichádzame do styku pravidelne. Tento proces adaptácie je zložitý, zahŕňajúc rôzne mechanizmy v našom mozgu a tele. V tomto článku si podrobne rozoberieme, ako si mozog zvyká na vône a obzvlášť sa zameriame na parfémy na pranie značky Giovani®.

Ako funguje čuchový systém

Vplyv vôni na čuchAby sme lepšie pochopili, ako si mozog zvyká na vône, musíme najprv pochopiť, ako funguje náš čuchový systém. Čuchový systém začína v nose, kde sú čuchové receptory, ktoré zachytávajú molekuly vôní vo vzduchu. Tieto receptory sú špecifické pre rôzne druhy molekúl a keď sú aktivované, vysielajú signály do čuchového bulbu v mozgu

Čuchový bulb je prvou stanicou v mozgu, kde sa tieto signály spracovávajú. Z čuchového bulbu sa informácie prenášajú do rôznych častí mozgu, vrátane limbického systému, ktorý je zodpovedný za emócie a pamäť. Táto priama cesta k limbickému systému je dôvodom, prečo vône môžu vyvolať silné emocionálne reakcie a spomienky u ľudí.

Adaptácia na vône

Adaptácia na vône je fascinujúci proces, pri ktorom si mozog zvykne na opakované vystavovanie určitej vôni, čím sa znižuje jeho citlivosť na túto vôňu. Tento proces sa nazýva aj ako čuchová adaptácia alebo čuchová únava. Adaptácia môže byť krátkodobá alebo dlhodobá, v závislosti od toho, ako často a intenzívne je daná vôňa prítomná.

Krátkodobá adaptácia

Krátkodobá adaptácia nastáva, keď ste vystavení určitej vôni len na krátky čas. Napríklad, keď vojdete do miestnosti s intenzívnou vôňou, na začiatku ju silno cítite, ale po niekoľkých minútach si na ňu váš mozog zvykne a vôňa sa zdá byť menej výrazná. Toto sa deje preto, že čuchové receptory v nose sa stávajú menej citlivými na vôňu a nervové signály do mozgu sa týmto znižujú.

Dlhodobá adaptácia

Dlhodobá adaptácia nastáva, keď ste vystavení určitej vôni pravidelne a dlhodobo. Mozog sa naučí ignorovať túto vôňu ako „pozadie“ a prestane ju vnímať ako niečo nové alebo zaujímavé. Preto sa môže zdať po dlhodobom používaní akýchkoľvek telových parfémov alebo parfémov na pranie, že sú menej výrazné. Tento mechanizmus je podobný ako pri iných zmysloch, napríklad keď si zvyknete na hluk alebo svetlo v prostredí, kde žijete alebo pracujete.

 

Parfémy na pranie Giovani®

Parfémy na pranie sú špeciálne navrhnuté vône tímom svetových odborníkov na parfémy, ktoré sa pridávajú do prania, aby oblečenie a textílie získali príjemnú a dlhotrvajúcu vôňu. Značka olejov na pranie Giovani® ponúka širokú škálu aróm, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám poskytovali nielen sviežosť, ale aj dlhodobý a luxusný zážitok z vône.

Sú vyrobené z kvalitných ingrediencií, ktoré zabezpečujú intenzívnu a trvácnu vôňu až po dobu niekoľkých týždňov. Táto značka parfémov na pranie je ideálna pre tých, ktorí chcú, aby ich oblečenie rozvoniavalo sviežo a príjemne po dlhú dobu

Mechanizmus pôsobenia parfumov na pranie

Oleje na pranie Giovani® fungujú tak, že sa viažu na textilné vlákna počas prania. Po usušení oblečenia sa molekuly vôní postupne uvoľňujú, čo vytvára trvácny efekt. Tento proces je podobný ako pri klasických telových parfumoch, ktoré aplikujeme na pokožku. Hoci sú parfémy na pranie vystavené rôznym podmienkam, ako je voda, teplo a trenie, formulácie používané u produktov našej značky Giovani® sú navrhnuté tak, aby odolali týmto faktorom a zabezpečili dlhodobú vôňu.

Vplyv vôní na emocionálnu pohodu

Vedeli ste, že vôňe majú veľký vplyv na našu emocionálnu pohodu? Príjemné vône môžu zlepšiť náladu, znížiť stres a vytvoriť pocit pohodlia a relaxácie.

Keď používate oleje do prania, ako sú produkty od Giovani®, vytvárate si okolo seba prostredie, ktoré podporuje pozitívne emócie. Čisté, sviežo voňajúce oblečenie môže zvýšiť našu sebadôveru a zlepšiť celkový pocit pohody .

Ako si mozog zvyká na vône v prostredí

Náš mozog je veľmi prispôsobivý a dokáže si zvyknúť na vône, ktoré sú súčasťou nášho každodenného prostredia. To je potrebné brať na vedomie. Tento proces je súčasťou širšieho mechanizmu zvykania si na podnety, čo nám umožňuje sústrediť sa na nové a dôležité informácie. Ak máte pocit po dlhodobom používaní danej vône, že je slabšia, tento pocit je len výsledkom zvyku na vône.

Príklady adaptácie na vône

Domáce prostredie
Ak používate pravidelne parfémy do prania Giovani®, váš mozog si zvykne na túto vôňu ako na súčasť vášho domáceho prostredia. Po čase ju prestanete vnímať tak intenzívne, ale stále bude prítomná ako pozadie, ktoré prispieva k celkovej atmosfére vášho domova a ostatní okolo vás ju cítia aj keď sami ju prestanete vnímať tak intenzívne.

Pracovné prostredie
V pracovnom prostredí, kde sú používané určité čistiace prostriedky alebo osviežovače vzduchu, si mozog rýchlo zvykne na tieto vône. Ak sa však zmení vôňa, napríklad pri použití nového parfému do prania na pracovné oblečenie, mozog to zaregistruje ako novú informáciu, ktorá môže ovplyvniť vašu náladu a produktivitu .

Verejné prostredie
Vôňa v obchodoch, hoteloch alebo verejných dopravných prostriedkoch môže tiež podliehať adaptácii. Často si ani neuvedomujeme vône v týchto prostrediach pokiaľ nie sú extrémne silné alebo nepríjemné .

Výhody používania parfumov na pranie Giovani®

Parfémy na pranie Giovani®, ponúkajú množstvo výhod. Tu sú niektoré z nich:

 1. Dlhotrvajúca vôňa: Zabezpečujú, že vaše oblečenie bude voňať intenzívne, sviežo a príjemne po dlhú dobu .
 2. Luxusný zážitok: Vône od Giovani® sú navrhnuté tak, aby poskytovali pocit luxusu a exkluzivity, čo môže zvýšiť vašu sebadôveru a celkový pocit pohody .
 3. Široká škála vôní: Giovani® ponúka rôzne vône, takže si môžete vybrať tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a náladám .
 4. Kvalitné ingrediencie: Oleje do prania Giovani® sú vyrobené z vysoko kvalitných ingrediencií. Toto zloženie vedie k intenzívnej vôni a zároveň sú šetrné k vašej pokožke.

Adaptácia mozgu na vône je komplexný proces, ktorý nám umožňuje efektívne fungovať v našom každodennom živote. Parfémy na pranie, ako sú tie od značky Giovani®, zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní príjemného a pohodlného prostredia. Ak chcete, aby vaše oblečenie voňalo sviežo a luxusne, určite vyskúšajte vône do prania Giovani®.

Kvalitný a voňavý parfum do prania

V dnešnej dobe sa snažíme o čo najväčšiu čistotu a hygienu, no nezabúdame ani na príjemnú vôňu. Tradičné aviváže však nie sú najlepším riešením, pretože po vypratí bielizeň už nevonia. Preto je tu osvedčená novinka na trhu - parfumy do prania Giovani®.

Značka Giovani® a jej produkty prešli dlhým procesom vývoja, kde sme preskúmali trh a ponuky výroby, aby sme mohli priniesť len kvalitné a efektívne produkty. Cieľom bolo vyvinúť alternatívu ku klasickým telovým parfémom a zároveň dosiahnuť, aby bielizeň po vypratí bola nielen čistá, ale aj dlhodobejšie navoňaná.

 

Parfum do prania Naše parfumy do prania Giovani®  sú luxusné oleje s obsahom parfémových vonných esencií. Pôvodne sa výroba parfumov do prania začala v Taliansku. Práve tam sa vyberajú len tie najkvalitnejšie prísady a vonné esencie, ktoré sú neškodné pre pokožku. My sme parfumy do prania vyvinuli v Európskej Únii za účelom zabezpečenia najvyššej kvalitatívnej úrovne.

Na začiatku sa náš tím grafikov snažil vytvoriť logo, ktoré bude vyjadrovať luxus a samozrejme kvalitu našich produktov. Logo Giovani® zahŕňa obrysy kvapky, čo symbolizuje, že parfumy do prania sú tekutinou.

Používanie parfumu do prania Giovani® je jednoduché a efektívne. Stačí pridať zopár kvapiek do priehradky na aviváž v práčke pri každom praní a vôňu cítiť ešte dlho po vypratí. Pre výber vône máte na výber z mnohých možností vrátane stále obmieňanej limitovanej edície. Náš produkt je výsledkom dlhoročných skúseností a výskumu. Veríme, že s našimi parfumami do prania Giovani®  budete spokojní tak, ako sú s nimi spokojné už stovky tisíc našich zákazníkov.

V ponuke nájdete rôzne druhy vôní, aby ste si mohli vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Na ich kvalite sme si dali už pri vývoji, výbere a následnom testovaní naozaj veľmi záležať.

Po dôkladnom uvážení sme vybrali vývojárov produktov. Naším cieľom bolo nájsť parfumy do prania, ktoré budú spĺňať naše vysoké nároky na kvalitu a vôňu. Testovanie trvalo viac ako 9 mesiacov a skúmali sme viac ako 30 talianskych a iných značiek parfumových olejov do prania. Avšak žiadna z týchto značiek nevyhovovala našim očakávaniam. Všetky mali buď slabú trvácnosť, alebo slabú intenzitu vône, alebo väčšinou aj oboje.

Rozhodli sme sa preto vyrobiť vlastný produkt a založiť vlastnú značku Giovani®. Vývoj vôní prebiehal s tímom špecialistov na parfumy, ktorí sa sústredili na kvalitu vône, výdrž a neškodnosť pre pokožku.

Rôznorodosť použitých aróm zahŕňa sladké, svieže a korenisté vône. Niektoré z produktov Giovani® sú inšpirované svetovými značkami telových parfémov, aby sme zabezpečili, že budú spĺňať očakávania aj náročnejších zákazníkov. Zároveň sme sa snažili pridať niečo viac, čo bude jedinečné a špecifické pre našu značku. Výsledkom je značka Giovani® ako celok, vrátane produktov, ich kvality a obalov.

 


Parfumy do prania Giovani®, ktoré sú vysoko koncentrované a prevoňajú nielen bielizeň ale aj domácnosť, sa vyznačujú dlhou výdržou vône a zároveň sú šetrné k pokožke. Sú určené pre každého, kto má rád kvalitné produkty a chce, aby bola jeho bielizeň a domácnosť dôkladne a dlhodobo prevoňané.


V našej ponuke nájdete rôzne druhy vôní, aby ste si mohli vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Veríme, že naše parfumy do prania budú presne to, čo hľadáte a že vám budú vyhovovať, keďže sme si dali na ich kvalite naozaj veľmi záležať.

 

Parfumy do prania Giovani

Oleje na pranie Giovani® sú ideálnym spôsobom, ako oživiť vôňu bielizne. V porovnaní s bežnými avivážami, parfumy do prania Giovani® nezanášajú práčku, nezanechávajú mazľavý povlak ani škvrny na oblečení. Jednou z najväčších výhod ich používania je ich trvácnosť. Vôňa oblečenia sa udrží na oblečení aj po osušení v sušičke, čo nie je možné u bežných aviváží.

Parfumy do prania Giovani® sú odolné voči externým faktorom a na bielizni vydržia dlhodobejšie. Výroba parfumov do prania Giovani® prebehla v Európe s najvyšším dôrazom na kvalitu. Pri výrobe boli použité len tie najkvalitnejšie vonné esencie, čo sa prejavuje výnimočne intenzívnou a dlhotrvácnou vôňou bielizne po vypraní s použitím našich parfumov.

Z hľadiska bezpečnosti sú vysoko šetrné k pokožke, neobsahujú žiadne škodlivé látky ako sú napríklad parabény, dioxán, SVHC, PBT/vPvB látky, ťažké kovy, mikroplasty, tenzidy či nanolátky. Ich použitie je teda naozaj vysoko bezpečné a nemusíte sa ničoho obávať pri ich používaní .Okrem toho sú aj vegánske, čo znamená, že neobsahujú žiadne zložky pochádzajúce z produkcie živočíchov alebo rastlín. Veríme, že túto vlastnosť v dnešnej dobe ocení veľa zákazníkov.

Pri nosení oblečenia vypraného v parféme Giovani® sa dostane do styku s pokožkou oveľa menšie množstvo vonných látok, ako pri použití bežného parfému priamo na telo. To znamená, že ich používanie je nielen šetrné k pokožke, ale aj výhodnejšie.

 

Používanie parfémov na pranie má mnoho výhod, ktoré ocenia najmä tí, ktorí sa nechcú venovať žehleniu svojho oblečenia. Jednou z týchto výhod sú antistatické a antikrčivé účinky, ktoré zaisťujú, že po vybratí z práčky bude vaše oblečenie poddajnejšie a mäkšie. Klasická aviváž má tendenciu obaliť vlákna textílie, čo môže viesť k strate priedušnosti a savosti materiálu. Našťastie, pri používaní parfumov do prania tento problém nevzniká, pretože oleje neznehodnocujú textílie. Aj to je jedna z výhod parfémov na pranie značky Giovani®

Je dôležité si uvedomiť, že klasická aviváž by sa nemala používať pri praní bielizne, ktorá má hlavnú funkciu odvádzať pot alebo vsakovať tekutiny, ako napríklad funkčné športové oblečenie, uteráky, utierky alebo spodná bielizeň. Na druhej strane, parfémy na pranie sú vhodné aj na pranie športového oblečenia. Okrem toho obsahujú niektoré látky, ktoré sa starajú aj o farbu vašej bielizne. Je dôležité, aby vaše oblečenie nestrácalo svoj život a farbu. Preto je dôležité voliť tie najlepšie prípravky na pranie, akými sú práve produkty značky Giovani®.

Statická elektrina na bielizni

Určite sa vám stalo, že vás „pichla“ elektrina popri tom, ako ste si obliekali vaše obľúbené tričko. Ide o jav, ktorý vzniká pri kontakte (najčastejšie trení) dvoch telies, ktoré vedie k nazhromaždeniu elektrického náboja na ich povrchu, ktorý sa pohybuje z jedného materiálu do druhého. To vedie k nerovnováhe medzi zápornými a kladnými nábojmi v oboch povrchoch. A pretože objekty s opačnými nábojmi sa priťahujú, oblečenie sa tak k sebe začne kvôli statickej elektrine lepiť. Tento jav je úplne bežný. Označuje sa ako statická elektrina na bielizni po praní. V tomto článku zistíte, prečo tento jav vzniká a ako sa ho účinne zbaviť.

 

Vznik statickej elektriny na bielizni

Statická elektrina sa vyskytuje v dôsledku trenia textílie. Práve počas prania dochádza k intenzívnemu treniu medzi bielizňou, čo vytvára elektrický náboj. Keď bielizeň vyschne, elektrický náboj zostane na povrchu textílií.

Tento náboj môže spôsobiť, že sa textílie magneticky pritiahnu k sebe či k iným povrchom. Textília sa dokáže „nalepiť“ na telo človeka, čo môže byť dosť nepríjemné.

 

Tipy a triky ako sa statickej elektriny zbaviť

 • Použite parfémy na pranie. Nielen, že sa zbavíte statickej elektriny na oblečení, ale vaša bielizeň bude aj príjemne voňať. Ak ich doma nemáte, tak rovnako účinný je aj ocot.
 • Pomôžu tiež vlnené gule do sušičky, ktoré nájdete aj v ponuke značky Giovani®.
 • Použite vlhčiaci prostriedok alebo vodu. Ak si všimnete, že sa na bielizni po praní vyskytuje veľa statickej elektriny, môžete ju postriekať jemne vlažnou vodou alebo použiť zvlhčujúci sprej na textílie.
 • Použite ochranné vrecko určené na pranie jemnej bielizne.
 • Umiestnite zatvárací špendlík „zicherku“ na vnútornú stranu oblečenia, kde ho nebude vidieť.
 • Drôtený vešiak môže časť elektrického náboja vziať naspäť.  Prejdite vešiakom po vnútornej strane pozdĺž vášho oblečenia tesne pred alebo po jeho nasadení, aby ste tak udržali statickú elektrinu. Veľmi dobre to funguje spolu s hodvábom.


Statická elektrina na bielizni už pre vás nebude viac strašiakom. Zabojujte proti nej našimi tipmi a urobte si život o trochu príjemnejší.

 

 

Prečo nemôže byť poštovné na vzorky zadarmo

Pretože za poštovné platíme prepravným spoločnostiam, tak ako im platí úplne každý e-shop a nemôžeme rozdávať peniaze. Poštovné ZADARMO NEEXISTUJE. Vždy ho platíte. Je nereálne, aby bolo poštovné zadarmo poskytované pri takej nízkej hodnote objednávky ako je objednávka vzoriek. Naša firma nezastáva tento reklamný trik občas používaný na zákazníkoch firmami, ktoré si schovajú náklady na dopravu do marže produktu a tvária sa, že poštovné máte zadarmo. Nemáte, platíte zaňho v cene produktu, ktorého cena tým prezrádza, že je len umelo navýšená o tieto náklady, čo nesvedčí o kvalite takého produktu ale skôr o jeho nízkonákladovej výrobe. V cene produktu tak neplatíte za jeho kvalitu ale za skryté náklady na reálne predajcom zaplatené poštovné. Žiadny prepravca totiž nebude doručovať žiadnemu e-shopu tisíce zásielok len tak zadarmo.

poštovné na vzorky zadarmo
Giovani® je registrovaná ochranná známka a predstavuje najvyššiu kvalitu parfémov na pranie na trhu. Kvalitnejší produkt tohto druhu na trhu nenájdete. Vyrábame vysokokvalitné produkty a preto si nemôžeme dávať reálne platené náklady na dopravu do obchodnej marže produktov a tváriť sa, že “poštovné je zadarmo”. Nie je, platíme zaň. Cena našich produktov u nás odzrkadľuje ich kvalitu a nie reálne platený náklad na poštovné, ktorý platíme prepravcom. Nemáme nízkonákladové lacno vyrobené produkty. Doprava zadarmo alebo prehnané zľavy sa väčšinou zvyknú dávať na nelukratívne, málo zaujímavé a ťažko predajné menej kvalitné produkty, ktoré predajca nevie predať, ležiaky na sklade a podobne. My také produkty nemáme. O našu značku je obrovský záujem vďaka jej už na prvý pohľad najvyššej kvalite na trhu.

Dopravu zadarmo u nás máte pri objednávkach nad 50 EUR, ale nechceme používať reklamné triky na našich zákazníkoch pojmami ako “doprava zadarmo” aj pri nižších objednávkach a klamať tak zákazníkov, či znižovať kvalitu produktov a poskytovaných služieb a podobne.

Naša značka si získala zákazníkov vysokou kvalitou produktov, ale aj rýchlych služieb. Giovani® je najrýchlejšie rastúcou značkou parfémov na pranie na slovenskom trhu, aj ďalších trhoch susediacich krajín. Žiadna iná značka parfémov na pranie nerástla po svojom vstupe na trh tak rýchlo, ako Giovani®. Za prvých 9 mesiacov sme dokázali to, čo iným značkám trvalo aj niekoľko rokov. Na trhu sme od decembra 2022. Kvalitu si chceme udržať. Preto si u nás môžete byť istý, že u nás sa platí za reálnu hodnotu a vysokú kvalitu. Pretože kvalita má aj svoju hodnotu.

Bežná cena, akú platí každý e-shop s dobre vyjednanou zmluvou najlacnejšiemu dopravcovi na Slovensku je približne 2,25 EUR (+ prípadne aj dobierkový poplatok ak je zásielka na dobierku). A približne takúto sumu platí aj za tú najmenšiu a najľahšiu možnú zásielku (vzorky). Pri tisícoch objednávok denne by poskytovanie poštovného zadarmo pre predajcu znamenalo niekoľko tisíc eurové finančné straty denne.

Číselný prepočet poštovného „zadarmo“

doprava zadarmo vzorkyAk je stále nepochopené prečo nie je možné, normálne a ekonomicky zdravé ak e-shop pri objednávke takejto nízkej hodnoty poskytuje aj poštovné zadarmo, skúsme si to znázorniť aj konkrétnejšie na príklade: Ak má e-shop napr. 3.000 objednávok vzoriek denne, za poštovné všetkých zásielok zaplatí prepravcovi približne 6.750 EUR. Keďže poštovné poskytol e-shop zákazníkovi aj pri takejto nízkej hodnote objednávky zadarmo, znamená to pre e-shop dennú finančnú stratu vo výške okolo 6.750 EUR, mesačnú stratu vo výške 209.250 EUR.

Je v poriadku z hľadiska finančnej stability a zodpovednosti firmy, z hľadiska zachovania, udržania, či prípadne aj zvyšovania kvality produktov a služieb firmy nechávať si dobrovoľne spôsobovať takéto obrovské finančné straty? A to len preto, aby e-shop zaujal široké spektrum zákazníkov? Je normálne kupovať si zákazníkov mesačne sumou okolo 209.250 EUR vyhodenou do koša? Je zodpovedné takéto konanie firmy voči štátnym úradom, inšpekcii práce, daňovému úradu a podobne?

 

Aké je ponaučenie?

Ak vyhľadávate kvalitný produkt, ktorý plánujete používať a užívať si jeho špičkové účinky, nestojí vám to za to váhanie nad eurom hore dole, ktoré je potrebné zaplatiť na poštovnom. Stálo by za to kúpiť si nekvalitný produkt, ktorý nikdy viac neobjednáte len preto, lebo bolo pri jeho kúpe poštovné "zadarmo"? Nestálo. Ak hľadáte kvalitu, nehľadajte najväčší diskont na internete. Tam totiž tú požadovanú kvalitu určite nenájdete. Kvalitný produkt aj služba majú vždy svoju hodnotu.

 

Starostlivosť o práčku a sušičku

Dostatočná starostlivosť o práčku a sušičku je dôležitá aj preto, aby prostriedky na pranie, vrátane parfémov na pranie, plnili 100% svoju funkciu. Ak jeden zo spotrebičov nie je dostatočne udržiavaný, alebo je zanesený z používania predošlých pracích prostriedkov, je účinnosť pôsobenia parfémov či aviváži znížená. Preto odporúčame, aby ste sa o vašu práčku a sušičku dostatočne starali a venovali im pozornosť. 

Dôležitým prvým krokom je správny výber práčky a sušičky. Po zabezpečení domácnosti týmito elektrospotrebičmi je dôležité ich vhodné používanie a udržiavanie, čím sa zaisťuje ich správna a dlhá doba fungovania. Práčka predstavuje nevyhnutné vybavenie každej domácnosti. Nech už používate akýkoľvek typ práčky, nezabúdajte na primeranú starostlivosť, ktorá udržiava práčku v dobrom stave. Sušička zjednodušuje chod domácnosti, keďže jej využitím sa stráca povinnosť vešania mokrej bielizne.

  

Dodržiavanie stanovených pokynov

Práčka a sušička
Investujte do kvalitných produktov, ktorými sú naše parfémy na pranie. Aby Vaše elektrospotrebiče boli v ,,plnom zdraví,, po dlhú dobu je dôležité dbať aj na výber pracích prostriedkov a nezanášať ich nekvalitnými produktami. Oleje do prania sa používajú v minimálnom množštve a preto je práčka menej vyťažená než pri používaní objemných aviváži.

Ďalším bonusom používania našich produktov sú dlhotrváce a intenzívne vône. Vaša bielizen a domácnosť bude unikátne a po dlhú dobu prevoňaná. Perte a sušte bielizeň na požadovanej teplote podľa typu bielizne, čomu prispôsobte zvolený program. Dodržiavanie stanovených pokynov a používanie vysokokvalitných produktov vedie ku kvalitnému fungovaniu elektrospotrebičov a predchádzaniu možných problémov.

 

Pár tipov ako sa starať o práčku

 • odkontrolujte a vyprázdnite vrecká od predmetov, ktoré do prania nepatria
 • dbajte na pravidelné čistenie jej vnútra
 • pravidelne prečisťujte nádobku na aviváž
 • dávkovač na prášok na pranie preplachujte vodou
 • po ukončení prania nechajte práčku otvorenú, čím zaistíte odparenie zvyšnej vody a vysušenie jej vnútra
 • odporúča sa raz za štvrťrok pustiť práčku na 90 °C, čím sa zbavíte nežiadúcich baktérii ako aj iných nečistôt
 • nezabúdajte na dodržiavanie stanovenej hmotnosti bielizne a práčku nepreťažujte
 

Udržiavanie čistých filtrov sušičky

Ak vaša sušička nie je vybavená funkciou automatického čistenia filtrov, dbajte na pravidelné zbavovanie zachytených textilných vláken. Filter vyberiete, prepláchnete a necháte vysušiť. Vnútro sušičky utriete a následne vložíte filter. Myslite aj na nádrž kondenzátora, z ktorého je pri používaní niektorých typov sušičky, potrebné vylievať vodu. Aj v prípade používania tohto elektrospotrebiča sa vyhnite jeho preťažovaniu a sušičku po použití nechajte otvorenú.

 

Ako sa starať o sučičku


Prevoňajte váš šatník

Dostatočná údržba, vhodný prášok na pranie a naše parfémy na pranie predstavujú záruku voňavej bielizne. O to predsa ide, aby výsledkom prania bolo voňavé oblečenie, ktoré si s radosťou obliekame. Výbornú náhradu aviváže na pranie predstavujú oleje do prania.

Je to inovatívna a najvoňavejšia náhrada aviváže. Vaša bielizeň bude voňať aj po uložení do šatníka. Kvalitný parfém na pranie si môžete vybrať z našej širokej ponuky, ktorá obsahuje aj exkluzívne limitované edície. Dlhodo a intenzívne voňavá bielizeň vás uistí o správnosti použitia.

Starostlivosť a práčku a sušičku je kľúčová pre ich dlhú životnosť a efektívnu prevádzku. V prípade zanedbanej starostlivosti a nepravidelnom čistení sa zníži výkon spotrebičov a upchaté filtre vedú k zvýšenej spotrebe energie. Po praní nechajte dvierka a nádržku otvorené aby sa primerane prevzdušnili. Okrem toho je dôležité pravidelne čistiť tesnenia a gumené diely, aby sa predišlo vzniku zápachov a plesní. Je dôležité dávať pozor na oblečenie, ktoré obsahuje kovové či plastové časti ako je kostica na podprsenke. Jednoduchým opatrením pred zapadnutím týchto kusov oblečenia do útrob pračky je textilné vrecko. Základom ochrany a starostlivosti o práčku sú aj vhodné pracie prípravky, nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky alebo rozpúšťadla, mohli by poškodiť spotrebič.