Vlnené gule do sušičky na bielizeň

15,90 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Ručne vyrábané zo 100% prírodnej ovčej vlny zo slovenských fariem. Najvyššia kvalita na trhu.

Detailné informácie

VÔNE INŠPIROVANÉ SVETOVÝMI ZNAČKAMI PARFÉMOV
VÔNE INŠPIROVANÉ SVETOVÝMI ZNAČKAMI PARFÉMOV
VOŇAVÁ NÁHRADA AVIVÁŽE
VOŇAVÁ NÁHRADA AVIVÁŽE
Neobsahujú prísady, ktoré škodia pokožke
Neobsahujú prísady, ktoré škodia pokožke
EXPRESNÁ DOPRAVA ZDARMA
EXPRESNÁ DOPRAVA ZDARMA
pri objednávke nad 50 EUR

Podrobný popis

Ak je produkt práve vypredaný, tak tu nájdete informáciu o naskladnení:

Naše guličky do sušičky sú vyrábané ručne z výberovej ovčej vlny zo slovenskej farmy. Materiál je teda obmedzený a taktiež nie je možné vyrobiť stovky kusov gulí týždenne, keďže sa vyrábajú ručne. Ide vďaka tomu o produkt top kvality. Nejde o guličky masovej výroby s umelým vnútrom, aké sa dajú bežne kúpiť v obchodoch, ale o skutočne 100% ovčiu vlnu. Odporúčame preto byť prihlásený pri záujme na stráženie naskladnenia a notifikačný email vám príde ihneď po naskladnení. Odporúčame guličky objednávať hneď ako sú skladom, pretože vždy sa tie stovky kusov vypredajú za pár dní ☺️. Ďakujeme.

Vlnené guličky do sušičky značky Giovani® sa používajú najmä na urýchlenie sušenia bielizne, jej zmäkčenie, ako prirodzená náhrada aviváže alebo napríklad aj na prevoňanie bielizne za pomoci pár kvapiek parfému na pranie nakvapkaných na nich. Loptičky bielizeň mechanicky rozvrstvia a tým zlepšujú cirkuláciu vzduchu v sušičke a skracujú čas sušenia. Kvalitnejší produkt tohto druhu na trhu nenájdete a to vďaka tomu, že naše loptičky do sušičky sú vyrábané ručne z výberovej ovčej vlny zo slovenských fariem a neobsahujú žiadne iné látky, len čistú ovčiu vlnu. Klasické textilné či umelé gule do sušičky obsahujú chemické látky, ktoré majú bielizeň zmäkčiť, ale naše 100% vlnené guličky to dokážu aj bez toho a to prirodzenou cestou. Prečítajte si nižšie podrobnejšie o všetkých výhodách tohto výnimočného produktu vyrobeného na Slovensku, pretože tých výhod je ešte oveľa viac.

 

 • znižujú statický náboj bielizne a jej krčivosť
 • skracujú čas sušenia a tým šetria až 30% energie
 • pomáhajú odstrániť z bielizne chlpy a vlákna domácich zvierat
 • uľahčujú prácu so žehlením
 • vlna je antibakteriálna a antimykotická
 • prirodzene zmäkčujú bielizeň počas sušenia v sušičke a teda plnia funkciu aviváže
 • pohlcujú vlhkosť bielizne
 • vďaka kompletne vlnenému materiálu zabezpečujú menej hluku v procese sušenia
 • použiteľné s akoukoľvek farbou bielizne
 • opakovane použiteľné, prakticky doživotné používanie (oficiálne uvádzame, že vydržia až 1500 cyklov sušenia)
 • množstvo environmentálnych prínosov
 • odporúčané aj pre ľudí s citlivou pokožkou a malé deti
 • neplesnivejú, preto sa medzi sušeniami môžu nechať v bubne sušičky
 • ručná výroba
 • sú plne kompostovateľné
 • kúpou slovenských gulí do sušičky namiesto rôznych umelých či novozélandských a iných podporujete slovenských farmárov

Použitie guličiek do sušičky

 

Použitie:

Vlnené guličky vložte do sušičky na bielizeň spolu s čerstvo vypranou bielizňou a zapnite požadovaný program. Po ukončení programu vyberte vlnené gule a nechajte ich samovoľne vyschnúť. Môžete ich nechať po použití aj v sušičke s pootvorenými dvierkami.

Čím viac vlnených loptičiek vložíte do sušičky, tým rýchlejšie bude bielizeň suchá. Ideálne sa odporúča používať 2-6 guličiek pri sušení v sušičke. Vlnené gule Giovani® vďaka svojej vysokej kvalite a zloženiu z reálnej 100%-nej ovčej vlny zvyšujú efektivitu sušenia na maximum aj pri použití menšieho počtu guličiek.

Je možné ich opakovane použiť. Vydržia oficiálne až 1500 cyklov sušení. (Neoficiálne vydržia doživotne. Aj to je výhodou toho ak je takýto produkt zložený z reálnej ovčej vlny výberovej kvality.)

Nemáte sušičku? Nevadí. Aj u vás nájdu gule do sušičky Giovani® svoje uplatnenie. Po praní ich na chvíľu umiestnite do prádlového koša s vypranou bielizňou. Guličky budú účinne pohlcovať vlhkosť aj počas „čakania“ na vešanie bielizne.

 

100% OVČIA VLNA

 

TIP: Nakvapkajte pár kvapiek parfému na pranie Giovani® na vlnenú guľu pred zapnutím sušičky. Bielizeň bude rozvoniavať ešte výraznejšie.

Parfém nechajte do guličiek dobre vsiaknuť a až potom ich vložte do sušičky. Samotné parfémy na pranie Giovani® sú také intenzívne, že vydržia aj sušenie v sušičke a bielizeň svoju pri praní nadobudnutú vôňu nestratí. Ale ak ju predsa len chcete ešte viac zintenzívniť, alebo ak parfém pri praní vôbec nepoužívate, môžete ho použiť spolu s vlnenými guličkami v sušičke. Môžete len získať. Bielizeň bude voňavá a mäkká, keďže naše guličky nahradia aj aviváž.

Obdržíte jednu čiernu guličku a jednu čisto bielu. Parfémy kvapkané na gule do sušičky môžete na individuálnych kusoch aj striedať. Vône sa však môžu týmto postupom mierne miešať a nemusia byť dokonale jedinečné. Rozdiel je ale skoro nepostrehnuteľný. Je ale ideálne používať rovnakú vôňu vždy na tú istú guličku. 

Kvalitné gule do sušičky bielizne

 

Prírodné vlnené guličky do sušičky

 

Zloženie: 100% prírodná nebielená slovenská ovčia vlna (žiadne chemikálie, žiadne plnidlá, žiadne syntetické látky)

Obsah balenia: 2 kusy vlnených guličiek do sušičky (farebná a biela)

Hmotnosť: 40 g (+-2 gramy)

Starostlivosť:
V prípade vzniku malých žmolkov na povrchu guličiek, tieto odstráňte pomocou nožničiek alebo odžmolkovača. Každopádne na guličkách Giovani® sa netvoria žmolky v takej výraznej miere ako u bežných a menej kvalitných guličiek do sušičky. 

PROCES VÝROBY

Guličky sú vyrobené ručne metódou mokrého plstenia (spracovanie vlny pomocou teplej vody a mydla).

Postup, akým sa tento produkt vyrába, vám v ďalších riadkoch priblíži samotný výrobca zo slovenskej farmy: „Loptičky do sušičky Giovani® vyrábame ručne z domácej ovčej vlny. Prvým dôležitým krokom pri ich výrobe je strihanie oviec, pri ktorom sa musí dbať na okamžité oddelenie kvalitnej a málo znečistenej vlny. Ostrihanú vlnu následne ručne vyperieme v teplej vode aby sa z nej odstránili rozpustné nečistoty a lanolín. Vypratá vlna sa niekoľko dní suší na slnku na pevných sitách. Hrubé nečistoty a znečistenú nespracovanú vlnu využívame vo vyvýšených záhonoch alebo v komposte. Ak potrebujeme len malé množstvo prečesanej vlny, použijeme ručnú bubnovú česačku. Pri väčšom množstve vlny už využívame veľké strojové česačky na farme Roziak vo Zvolene alebo vo Vlnárskej Manufaktúre neďaleko Krupiny. Tu zo zvyškov vlny vyrábajú vlnené peletky, ktoré sa využívajú ako hnojivo do záhonov. Česaním vznikne tzv. mykaná vlna, ktorú už ďalej ručne navinieme do tvaru gule s hmotnosťou 40 gramov. Vlnenú guľu najprv ihlou na plstenie rovnomerne vytvarujeme a potom v mydlovej vode uplstíme. Po vyschnutí musíme guličku ešte upraviť do požadovaného tvaru a odstrániť z nej zvyšky suchej trávy a čiernej vlny. Teraz je loptička konečne pripravená na prakticky nekonečný život v sušičke na bielizeň.“

 

TOP produkt na trhu gulí do sušičky Kvalitné loptičky do sušičky

TOP produkt na trhu gulí do sušičky

Ďalší produkt zo sortimentu značky Giovani®, o ktorom sa dá povedať, že je najlepší na trhu. Vyššia kvalita produktu tohto typu sa na trhu fakticky nedá nájsť. Guličky do sušičky Giovani® sa vyrábajú ručne z kvalitnej výberovej ovčej vlny zo slovenskej farmy a neobsahujú nič iné, len čistú ovčiu vlnu.

Kvalita, ktorá by si zaslúžila aj vyššiu cenovku

Na trhu môžete nájsť aj lacnejšie gule do sušičky. Tie sa ale ani zďaleka nemôžu porovnávať s guličkami do sušičky značky Giovani®. V tomto prípade sa za kvalitu oplatí priplatiť. Vydržia neporovnateľne dlhšie a sú efektívnejšie pri samotnom sušení aj pri použití s parfémami na pranie Giovani®.

kvalita gulí do sušičky Giovani

EKOSTOPA

 • guličky sú vyrobené zo 100% ovčej vlny vyprodukovanej a spracovanej na strednom Slovensku
 • lokálna produkcia vlny minimalizuje emisie potrebné na jej prepravu z iných častí sveta
 • extenzívny chov oviec na malých farmách zabezpečuje pretrvanie vzácnych biotopov
 • predajom ovčej vlny z miestnych fariem sa zvyšuje finančná sebestačnosť farmárov
 • z odpadu zo spracovanej vlny sú vyrobené pelety, ktoré slúžia ako biohnojivo pre miestnych záhradkárov
 • ovčia vlna je kompostovateľná
 • výrobok spĺňa kritériá ZeroWaste produktu
 • výrobok má prakticky neobmedzenú životnosť - bez obsahu akýchkoľvek chemických látok

 

Dodatočné parametre

Kategória: Gule do sušičky
##obsession-violet!100:
Položka bola vypredaná…
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
J Avatar autora | 23.5.2024
Super, že môžem podporiť slovenský trh😊 konečne niečo sa vyrába na Slovensku
5
DB Avatar autora | 26.2.2024
Skvelý produkt a veľmi oceňujem ručnú prácu
5
VJ Avatar autora | 2.2.2024
super produkt, som spokojná
5
AM Avatar autora | 1.2.2024
Opäť veľká spokojnosť, tak ako so všetkým čo Giovani vymyslí
5
RD Avatar autora | 31.1.2024
Som veľmi spokojná a oceňujem ručnú výrobu, za mňa palce hore za tento produkt
5
Avatar autora | 9.1.2024
Super vec - nebúcha to tak v sušičke …. Odporúčam !!!!!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: